Strona główna » Składy karm
Kontakt
  • RISZA Teresa Orlińska
    tel: 603729572
    NIP: 5272445486
  • E-mail:sklep@karmaprof.pl
  • Telefon603 72 95 72
  • Godziny działania sklepuPn - pt 9.00 - 20.00
    w soboty 10.00 - 14.00
Cennik
Pobierz cennik PDF

Składy karm

Składy karmy PROFormance:

Omega-Pro ® Skin & Coat Conditioning System
Pro-Nexus ® Joint & Cartilage System
Digesti-Pro TM Intestinal Health System
Oxi-Pro TM Natural Immune System Boost
Vita-Pro ® Vitamin Delivery System


- odpowiednia ilość i proporcje nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3 i Omega 6 zapobiegają stanom zapalnym skóry.
- duży dodatek siemienia lnianego, oleju canola i jajek zapewnia gęstą i lśniącą sierść.

Długoletnie badania wykazały, że nienasycony kwas tłuszczowy Omega 6 pomaga utrzymać zdrową skórkę i piękną sierść, natomiast nienasycony kwas tłuszczowy Omega 3 zapobiega procesom zapalnym. Jednak ważne jest, aby kwasy Omega 6 i Omega 3 pozostawały w karmie w odpowiedniej proporcji, gdyż tylko wtedy mogą działać naprawdę skutecznie. Ustalono, że najbardziej korzystny stosunek Omega 6 do Omega 3 powinien mieścić się pomiędzy 5:1 i 10:1.

W karmach PROFormance staramy się zapewnić odpowiednią ilość i proporcje nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3 i Omega 6, stosując wyselekcjonowane składniki:

siemię lniane, obecnie uważane za jedno z najcenniejszych źródeł kwasu Omega 3.
olej canola, dopiero w ostatnich latach odkryty, jako jedna z najbardziej wartościowych roślin oleistych
Jajka - dostarczające cennych cennych białek, witamin i minerałów (folacyna, wapń, fosfor, żelazo).

Pro-Nexus® Joint & Cartilage System
Optymalny poziom glukozaminy i siarczanu chondroityny zapewnia zdrowe mocne stawy i chrząstki. Glukozamina i siarczan chondroityny, naturalnie produkowane przez organizm, są odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie stawów. Umożliwiają zdrowy wzrost młodych psów i pomagają odbudować tkankę chrzestna po urazach. Zapobiegają degeneracji stawów i kręgosłupa u starszych psów. Ich niedobór prowadzi do artrozy i stanów zapalnych stawów.

Digesti-Pro TM Intestinal Health System
Zdrowy przewód pokarmowy to połowa dobrego samopoczucia waszego ulubieńca. Dobrze funkcjonujący przewód pokarmowy zapewnia optymalne przyswajanie składników pokarmowych, witamin i minerałów oraz zapobiega powstawaniu gazów trawiennych.

Karmy PROFormance dbają o przewód pokarmowy twego psa poprzez wykorzystanie:
-wysokoprzyswajalnych białek i tłuszczów z mięsa kurcząt.
-wysokiej jakości błonnika z wysłodków buraczanych i ekstraktu z korzeniu cykorii (bogatego źródła FOS), które redukują gazy trawienne i sprzyjają rozwojowi korzystnej flory bakteryjnej a ponadto zwiększają wchłanianie substancji odżywczych.
-yucci Schidigera, która likwiduje przykre zapachy i jednocześnie zapobiega nadmiernej fermentacji, a zatem i zmniejsza ryzyko skrętu jelit u psów dużych ras. Yucca zawiera ponadto cenne saponiny o działaniu anabolizującym - pomagają one w naturalny sposób uzyskać dużą masę mięśniową i zwiększają wytrzymałość - to właśnie żywieniu yuccą indiańskie mustangi miały zawdzięczać swa niebywałą odporność i wytrzymałość.

Oxi-Pro TM Natural Immune System Boost
Optymalny wysoki poziom naturalnych przeciwutleniaczy: selenu, luteiny i witaminy E.
W procesie przemiany materii powstają tak zwane wolne rodniki, które uszkadzają strukturę wielu komórek i tkanek. One to właśnie mają ponosić odpowiedzialność za starzenie się organizmu i wiele chorób. Ich destrukcyjną siłę mogą powstrzymać jedynie tak zwane przeciwutleniacze. Karmy PROFormance zawierają je w odpowiedniej ilości, aby Twój pupil długo pozostawał młody.

Vita-Pro® Vitamin Delivery System
Naturalny kelp, zebrany z czystych, zimnych wód oceanu, zapewnia zachowanie odpowiedniego poziomu substancji odżywczych: witamin i mikroelementów. Zachowane przy pomocy najnowszej metody zwanej "sequestring" substancje odżywcze mają znaczną przewagę nad związkami chelatowanymi, gdyż: minerały (cynk, miedź, żelazo itp.) są zabezpieczone przed działaniem bakterii żyjących w przewodzie pokarmowym oraz soków trawiennych, Witaminy są zabezpieczone przed przypadkowymi reakcjami powodującymi wiązanie się z minerałami, co powoduje ich degradację i utratę wartości odżywczej.

Biologiczna dostępność i przyswajalność substancji chelatowanych wynosi 33%, podczas gdy związki utrwalone przez "sequestring" są przyswajalne w 98 %, jak wykazały najnowsze badania.

W ciągu miesiąca od chwili zapakowania karmy, ilość chelatowanych aktywnych związków zawartych w karmie zmniejsza się drastycznie,- straty mogą sięgać nawet 30- 40 %, podczas gdy poziom substancji odżywczych utrwalonych przez "sequestring" pozostaje niezmieniony.

Zarówno chelatowanie , jak i tzw. " sequestring " są procesami mającymi na celu zabezpieczenie minerałów w celu ich jak najlepszego przyswojenia przez organizm. Chelatowane minerały są związane w sposób jednolity, podczas "sequestring" wiąże minerały w sposób powodujący ich stopniowe uwalnianie w przewodzie pokarmowym, co pozwala na pełne przyswajanie. Od strony praktycznej "sequestring" jest zabiegiem trudniejszym, ale i bardziej skutecznym niż chelatowanie.

 


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu